Najnowsze aktualności

• Ekspertyza OBSiL
    Szanowni Państwo, W załączeniu ekspertyza przygotowana przez r.pr. dra hab. Mariusza Wieczorka otrzymana z Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji KRRP w sprawie rozwiązań dot. ograniczania kosztów wynagrodzeń osobowych pracowników na zasadach określonych
    2020-05-07
    Zmiana organizacji pracy biura OIRP w Rzeszowie
    Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że z dniem 5 maja 2020 r. biuro Okręgowej Izby Radców Prawnych Rzeszowie zostaje ponownie otwarte dla członków samorządu radcowskiego, przy zachowaniu rygoru sanitarnego.
    2020-05-05
  • Global Legal Hackathon - branża prawnicza w czasach Covid-19
    OIRP w Rzeszowie przekazuje otrzymaną z Komisji Zagranicznej informację o międzynarodowym projekcie kierowanym do branży prawniczej pt. Global Legal Hackathon realizowanym w formie zdalnej.
    2020-05-04
    Wspieramy lokalnych przedsiębiorców i osoby fizyczne
    Szanowne Koleżanki i Koledzy, Radcowie prawni i Aplikanci radcowscy, Bardzo dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie w akcje charytatywne organizowane przez nasz samorząd.
    2020-05-02
    Zrzutka - przypomnienie - Podkarpaccy Radcowie prawni Medykom
    Szanowni Państwo, Jesteśmy na półmetku naszej akcji charytatywnej "Podkarpaccy Radcowie prawni ? Medykom", którą na portalu zrzutka.pl zorganizowała Rada OIRP w Rzeszowie. Zbiórka ma wspomóc Centrum Medyczne w Łańcucie w walce z pandemią COVID-19.
    2020-04-30
  • Opinia Podkomitetu ds. Zapobiegania Torturom
    Szanowni Państwo, w imieniu Rzecznika Praw Obywatelskich wykonującego funkcję Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur prezentujemy w załączeniu Opinię Podkomitetu ds. Zapobiegania Torturom
    2020-04-29
  • Ankieta - Ekspertyza prywatna w polskim postępowaniu karnym
    Szanowni Państwo, Katedra Postępowania Karnego na Wydziale Prawa UwB przeprowadza ankiety związany z prowadzonymi badaniami w ramach grantu badawczego pt. Wpływ ekspertyzy prywatnej na wykrycie prawdy materialnej w polskim procesie karnym
    2020-04-29
  • XII EDYCJA AKCJI PRAWNICY CHORYM DZIECIOM
    Szanowni Państwo, Rozpoczęła się XII edycja akcji charytatywnej środowiska prawniczego "Prawnicy Chorym Dzieciom" organizowana przez Fundację Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O ZDROWIE DZIECKA"
    2020-04-28
    Poradniki OBSiL - tarcza antykryzysowa w praktyce. Drugie wydanie
    Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji KRRP przygotował drugie już wydanie poradników dotyczących praktycznych aspektów stosowania pakietu ustaw zwanych tarczą antykryzysową.
    2020-04-27
  • Stanowisko Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie nr 1/20 z dnia 24 kwietnia 2020 r.
    Na podstawie §2 ust. 2 Regulaminu działalności samorządu radców prawnych i jego organów, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 34/VII/2008 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 26 września 2008 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu działalności samorządu radców prawnych i jego organów (t.j. ogłoszony uchwałą nr...
    2020-04-24