Inauguracja projektu zmierzającego do utworzenia Ogólnopolskiej Sieci Ośrodków Mediacji działających przy Okręgowych Izbach Radców Prawnych.

W dniu 31 maja 2017 r. w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Centrum Mediacji Gospodarczych przy KIRP inaugurujące prace nad projektem nazwanym roboczo Ogólnopolską Siecią Okręgowych Ośrodków Mediacji.

Ogólnopolska Sieć Okręgowych Ośrodków Mediacji będzie miała za zadanie wspieranie działalności ośrodków mediacji przy Okręgowych Izbach Radców Prawnych, w szczególności poprzezwymianę doświadczeń, wypracowanie tzw. dobrych praktyk mediacyjnych, wspólne akcje promocyjne, szkolenia mediatorów oraz opracowanie jednolitych wymogów wpisów na listy mediatorów.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes KRRP mec. Maciej Bobrowicz, Wiceprezes KRRP mec. Zbigniew Tur, Dyrektor Centrum Mediacji Gospodarczej przy KIRP Cezary Jezierski oraz przedstawiciele wszystkich ośrodków mediacji powstałych przy poszczególnych OIRP jak i przedstawiciele tych izb, które planują otwarcie ośrodka mediacji w najbliższym czasie. Ośrodek Mediacji przy OIRP Rzeszów reprezentowali Wicedziekan Rady OIRP Piotr Kamiński oraz Sekretarz Ośrodka Mediacji Aleksander Taradajko.

2017-06-02