f
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie


Szkolenie 15.09.2018

Nie wiesz jak bardzo jesteś zagrożony

Jak chronić dane klientów i kancelarii w dzisiejszym cyfrowym świecie? Bardzo mocno, bardzo pewnie i bardzo łatwo - wystarczy wiedzieć, jak to zrobić.

 

 

Na szkoleniu powiemy o najważniejszych aspektach bezpieczeństwa IT kancelarii we współczesnym cyfrowym świecie. Jest to świat, który rozwija się w przytłaczającym dla nas wszystkich tempie. Ale to przytłoczenie jest pozorne: większość wycieków danych to błędy ludzi i brak wiedzy, których można bez problemu uniknąć, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Dokładanie tak: mocno, pewnie i za darmo! Jak tworzyć niezwykle mocne hasła, a jednocześnie łatwe do zapamiętania, jak nieodwracalnie wymazać dane z dysku albo karty pamięci, jak zmienić nawyki firmy, aby uniknąć socjotechniki. Powiemy też dużo o bezpieczeństwie w otwartej przestrzeni: dlaczego nie korzystać z ogólnie dostępnego WiFi, jak rozmawiać w miejscu publicznym o sprawie klienta w sposób, który uniemożliwi inwigilację, jak swobodnie pracować w pociągu czy kawiarni, tak aby nikt nie mógł zobaczyć naszego ekranu, jak używać bezpiecznie telefonu. Wszystkie przedstawione rozwiązania polegają głównie na zmianie złych nawyków - zgodnie z zasadą Pareto, wystarczy zmienić 20 procent z nich, aby o 80 procent poprawić nasze bezpieczeństwo. Praktycznie wszystkie bazują też na ogólnodostępnym, darmowym oprogramowaniu. Najważniejsze jednak jest to, że szkolenie ma wymiar praktyczny, a porady można wdrażać w kancelarii już od następnego dnia.Szkolenie zakończymy przekazaniem uczestnikom realnych, praktycznych porad i odpowiedzi na ich pytania. To i nie tylko to już 15 września!

Przyjdź, zdobądź wiedzę i wdrażaj ją już od następnego dnia.

Prelegent:

Rafał Petras - ekspert IT, wieloletni dziennikarz m.in. magazynu CHIP, Komputer Świat, występujący w roli eksperta m.in. w TVN 24, TVP, PR;

Partner merytoryczny szkolenia: Mecenas.iT - Twój Partner na lata.

Agenda spotkania:

  1. Rejestracja
  2. Przywitanie przez przedstawicieli Izby oraz Mecenas.iT
  3. I część "Dane i ich bezpieczeństwo"
  4. II część "Hasła"
  5. III część "Sieć"
  6. IV część "Miejsca publiczne"
  7. Kuluary, możliwość indywidualnej rozmowy z ekspertem
  8. Zamknięcie spotkania

Patronat merytoryczny: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

2018-08-29

© 2019 OIRP w Rzeszowie. Polityka cookies  Realizacja: veeo.pl