Dzień Mediacji w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie

Dziś w ramach Dni Otwartych OIRP w Rzeszowie gościliśmy w naszej siedzibie grupę studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uczniów Liceum Ekonomicznego.

Dzień Mediacji realizowany pod patronatem BCC Loża Rzeszowska przebiegł w miłej atmosferze, a czas został wypełniony wykładami ukierunkowanymi na szerzenie wśród uczestników idei mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów, oraz promowanie zawodu radcy prawnego.

Podczas wykładu prowadzonego przez r. pr. Aleksandra Taradajko uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest mediacja, co ją charakteryzuje, oraz dlaczego jest najkorzystniejszą dla stron metodą rozwiązywania sporów. Podczas wykładu przeprowadzonego przez r. pr. Małgorzatą Krzyśko promującego zawód radcy prawnego, uczestnicy otrzymali wiele cennych informacji o zawodzie radcy prawnego, jak też mogli osobiście skorzystać z okazji założenia togi radcowskiej.

W ostatniej części dnia uczestnikom zaprezentowano symulację posiedzenia mediacyjnego prowadzonego przez r. pr. Mariusza Kwolka, opartego o autorski stan faktyczny, przeprowadzoną z pomocą uprzednio przygotowanej czwórki studentów, którzy wcielili się w rolę stron sporu. W trakcie spotkania odbywały się także konsultacje prawne z radcą prawnym i mediatorem.
2018-10-18