Porozumienie o współpracy pomiędzy OIRP w Rzeszowie a Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych

Porozumienie o współpracy pomiędzy Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie a Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Opiekuńczo ? Wychowawczych: Dom dla Dzieci "MIESZKO", Dom dla Dzieci "DOBRAWA" i Dom dla Dzieci "BOLESŁAW" w Rzeszowie

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym OIRP w Rzeszowie, jako pierwsza Izba w Polsce, oficjalnie objęła swoim patronatem Dom Dziecka, podpisując porozumienie o współpracy.

Porozumienie podpisali: Pan r.pr. Bartosz Opaliński - Dziekan Rady oraz Pani Małgorzata Bąk - Dyrektor Domów Dziecka.

Głównymi celami zawartego porozumienia są:

- Podejmowanie wspólnie realizacji projektów i aktywności na rzecz podopiecznych placówki.

- Pogłębianie wiedzy o sferze pomocy społecznej oraz kształtowanie aktywnych postaw członków samorządu radcowskiego.

- Współpraca w zakresie organizacji zbiórek, eventów i innych aktywności o charakterze wolontariatu.

- Udzielanie doraźnej pomocy prawnej i wsparcia dla Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Rzeszowie, które zapewnia obsługę ekonomiczno-administracyjną oraz organizacyjną dla jednostek:

- Dom dla Dzieci "MIESZKO" w Rzeszowie
- Dom dla Dzieci "DOBRAWA" w Rzeszowie
- Dom dla Dzieci "BOLESŁAW" w Rzeszowie

W najbliższym czasie zostanie zorganizowane pierwsze spotkanie z podopiecznymi placówek.

Jesteśmy przekonani, że zawiązana współpraca zaowocuje wieloma korzyściami i przyczyni się do efektywnej realizacji celów stawianych przez obie Instytucje.

2022-01-20