Akademia Równości - nowy wymiar edukacji antydyskryminacyjnej

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland, serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym "Akademia Równości", skierowanym do osób przygotowujących się do wykonywania bądź wykonujących zawody prawnicze. Zgłoszenia można wysyłać do 3 maja 2021 r.

W trakcie projektu ma powstać innowacyjny program edukacyjny, do którego wykorzystania w programach edukacji prawnej, organizacje będą zachęcać izby radcowskie i adwokackie, wydziały prawa, organizacje studenckie i inne podmioty działające w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej i prawnoczłowieczej.

Efektywność wypracowanego programu, będziemy testować w trakcie pilotażowej edycji Akademii Równości, która rusza już w maju 2021 r. i potrwa do maja 2022 r. Osoby uczestniczące w Akademii wezmą udział w serii 4 zjazdów (ok. 60 h lekcyjnych).

Szczegóły na temat programu Akademii dostępne są tutaj: http://www.ptpa.org.pl/projekty/akademia-rownosci/

Oprócz bezpośredniego udziału w zjazdach, osoby uczestniczące w Akademii będą brały udział w programie mentoringowym, prowadzonym we współpracy z doświadczonymi pełnomocniczkami i pełnomocnikami procesowymi pro bono, współpracującymi z PTPA, który umożliwi stworzenie planu rozwoju zawodowego i współpracy w zakresie ochrony praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji na przyszłość.

Naszym celem jest budowanie nowych sieci współpracy, dzięki którym osoby uczestniczące w Akademii, w przyszłości będą mogły się wzajemnie wspierać, wymieniać doświadczenia i prowadzić samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi działania interwencyjne i edukacyjne maja?ce na celu uwrażliwianie społeczeństwa na prawa mniejszości oraz wspólnie stawiać opór fundamentalistycznym ruchom.

Ten wyjątkowy program, który oferuje współpracę z najlepszymi ekspertkami i ekspertami w Polsce, a także wsparcie w planowaniu kariery zawodowej wymaga wyjątkowego zaangażowania. Dlatego też, do udziału w Akademii Równości zapraszamy osoby, które mają gotowość i przestrzeń do wytężonej pracy w trakcie Akademii, planując po jej zakończeniu wykorzystanie pozyskanego doświadczenia w praktyce.

Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany udziałem w pilotażowej edycji Akademii oraz:
  • wykonujesz zawód radcy prawnego bądź adwokata, nie dłużej niż 3 lata,
  • jesteś w trakcie aplikacji radcowskiej bądź adwokackiej;
  • studiujesz prawo na 4 lub 5 roku;
czekamy na Twoje zgłoszenie, które należy złożyć do 3 maja 2021 r. poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/q23uwjWfCjT84jzC6

Więcej o zasadach rekrutacji znajdziesz w Regulaminie Akademii Równości.
2021-04-30