Za nami pierwsze spotkanie z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu

11 lutego 2021 r. odbyła się nasza pierwsza lekcja prawa w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu. Kontynuując tematykę poruszaną na grudniowych Dniach Otwartych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, lekcja poświęcona była bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni, które z uwagi na obecny zdalny charakter nauki i pracy, jest bardzo istotne. Myślą przewodnią lekcji były słowa Stanisława Lema, który powiedział, że "żyjemy w świecie w którym jest za mało rozumu, a za dużo informacji.". Naszym uczniom przybliżyliśmy konsekwencje z jakim mogą się zderzyć jeśli chodzi o bezpieczeństwo urządzeń podłączonych do internetu i naszych danych w sieci. Uczniowie otrzymali również informację o sposobach zabezpieczenia przed tymi ryzykami. Lekcja miała charakter interaktywny, a to dzięki możliwości zadawania pytań i udzielania odpowiedzi na czacie.

Lekcję poprowadził radca prawny Krzysztof Ostafiński będący jednocześnie Dyrektorem Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej, przy wsparciu i zaangażowaniu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Następna lekcja dotycząca prawa karnego i postępowania karnego już 4 marca 2021 r.
2021-02-13